10 речей про бурштин

Якщо ви шукаєте спосіб носити історію природи буквально, подумайте про інвестування в прикраси з балтійського бурштину.

1. Що таке бурштин?

Бурштин - це органічна речовина, виготовлена ​​зі смоли понад 45 мільйонів років тому. Смола виходить із соснових дерев. Сьогодні ми використовуємо смолу (сік) для виготовлення таких продуктів, як каніфоль, яку використовують для струнних інструментів. Але це виготовляється в сьогоденні. 

Бурштин - ні. 

Бурштин — це скам’яніла смола, яка затверділа мільйони років тому, і сьогодні з неї виготовляють чудові ювелірні вироби. 

2. З чого створений бурштин? 

Бурштин створений із смоли або соку соснових дерев. Хімічно це суміш вуглецю, водню та кисню та інших 40 менших хімічних речовин, таких як терпени, органічні кислоти, натрій та залізо. 

3. Де можна знайти бурштин? 

Український бурштин знаходиться на півночі України в поліських лісах, Балтійський бурштин походить із Балтійського регіону Північної Європи навколо Балтійського моря. Блакитний бурштину з домініканської республіки. Звідси він отримав свою назву. По всій сучасній Скандинавії скам’яніла соснова смола піддавалася окисленню та утворювала балтійський бурштин, який іноді називають золотом Півночі.

4. Що робить бурштин таким цінним? 

Багато факторів впливають на якість бурштину та його вартість.

Суть

Бурштин фактично є викопним. Це скам'янілий органічний матеріал, смола з соснових дерев. У деяких випадках балтійський бурштин містить справжні шматочки рослин або комах. Ці частинки рослин або комах є законними скам’янілостями, що представляють період часу до появи людини.

  • Шматки бурштину, які містять скам'янілі комахи або рослини, набагато дорожчі, ніж чисті шматки. 
  • Шматочки бурштину з комахами або рослинами можуть коштувати тисячі доларів. 
  • Шматки бурштину без нічого всередині можуть коштувати лише кілька доларів.

Ясність

Бурштин виділяє красиві непрозорі малюнки залежно від того, скільки йому років і як він був скам’янілим. Від того, наскільки прозорий шматок бурштину, залежить його вартість. Цю прозорість можна змінити в лабораторних умовах за допомогою термічної обробки, але натуральні, необроблені шматочки мають вищі значення.

Чим він прозоріший, тим він цінніший. 

Колір

Колір бурштину впливає на його цінність.

Рівень окислення та вплив сонця визначає колір. Кольори можуть змінюватися з часом через посилення окислення та впливу сонця. Колір балтійського бурштину варіюється від яскраво-жовтого до темно-жовтого і темно-коричнево-помаранчевого, залежно від того, скільки йому років і де його було знайдено. У найменших випадках шматочки балтійського бурштину непрозорі або прозорі.

Колір балтійського бурштину можна змінити термічною обробкою. 

  • Червонуваті відтінки цінніше золотистого бурштину. 
  • Золотистий бурштин цінніше жовтого. 

Цікавий факт: коли шматочки балтійського бурштину ріжуть або полірують, щоб з них можна було зробити ювелірні вироби, це видаляє або стоншує твердішу зовнішню поверхню, залишаючи внутрішню частину чутливою до посиленого окислення. Частини, які були відносно напівпрозорими жовтим або помаранчевим, можуть поступово темніти до більш глибокого, червонувато-коричневого кольору.

Вік

Це призводить до іншого аспекту його цінності: його віку. 

Вік бурштину коливається від 45 мільйонів років тому до лише кількох мільйонів років тому, і те, наскільки старий бурштин, визначає, наскільки він непрозорий. 

Як і у випадку з будь-чим, чим старше щось, тим воно цінніше.

Форма

На вартість впливає огранка балтійського бурштину. У більшості випадків природну довільну форму бурштин просто полірують, а потім скріплюють або свердлять для виготовлення ювелірних виробів. У деяких випадках шматочки нарізають на бісер або кабошони. 

Гранований бурштин дуже рідкісний і оцінюється в більш високу цінність.

5. Чи існують різні види бурштину? Якщо так, то які вони? 

Існує багато видів бурштину, які зберігаються мільйони років у різних регіонах світу. Бурштин можна класифікувати за його кольором, прозорістю або місцем його видобутку.

  • Бурштин
    Бурштин є найпоширенішим видом бурштину, який зустрічається на берегах Балтійського моря. Ліси в цьому районі дали понад 100 000 тонн бурштину, часто багатого скам’янілими шматочками комах і рослин. Більшість балтійського бурштину датується 44 мільйонами років тому.
  • Чорний бурштин
    Чорний бурштин, який іноді називають каменем Олту, походить з міста Олту в провінції Ерзурум у Туреччині. Колір варіюється від темно-коричневого до чорного як смола.
  • Блакитний бурштин
    Блакитний бурштин зустрічається дуже рідко. В основному його можна знайти в гірських хребтах Домініканської Республіки. 
  • Бірманський бурштин
    Бірманський бурштин, який іноді називають його віком, знаходили в основному в Бірмі. Велика кількість бірманського бурштину містить уламки сеноманської комахи і має вік до 99 мільйонів років. 
  • Копал
    Копал походить від копалового дерева: Protium Copal. Мезоамериканці доколумбового періоду використовували цей вид бурштину, спалювали його разом з іншими предметами для створення церемоніальних пахощів. Це особливо ароматний бурштин. 
  • Зелений бурштин
    Зелений бурштин відомий своїм особливим ароматом. Розплавлений зелений бурштин змішують з азотною кислотою для посилення аромату сосен. Зелений бурштин, як правило, є сумішшю жовтого та блакитного і може бути практично будь-де.
  • Карибський бурштин
    Карибський бурштин походить з Домініканської Республіки та Гаїті. Це єдиний карибський острів, де знайдено бурштин з дерева Гіменея Протера. 
  • Мексиканський бурштин
    Мексиканський бурштин походить із району Чіапас у Мексиці. Він приблизно такий же старий, як більшість домініканського бурштину. Він унікальний тим, що походить від дерева Hymenaea Mexicana, яке є вимерлим. Це дерево є родичем дерева Hymenaea Protera, яке дає домініканський бурштин. 

6. Чому бурштин такий легкий? 

Бурштин такий легкий, тому що майже повністю складається з водню та кисню. Якщо ви коли-небудь тримали в руках сік, то знаєте, що він дуже легкий, хоча і липкий. Це та сама речовина, щойно піддалася окисленню протягом мільйонів років.

7. Який найрідкісніший вид бурштину? 

Це залежить від того, що ви цінуєте найбільше. Технічно блакитний бурштин є найрідкіснішим, оскільки його було знайдено дуже мало і лише в одній місцевості. Однак більші частини з цілими зразками рослин або комах також цінуються за їхню рідкість, залежно від того, наскільки велика чи рідкісна рослина чи комаха. 

8. Чи в кожному бурштині є комахи? 

Ні, не в кожному бурштині є комаха. Навіть у бурштині, який містить комах, зазвичай є дуже маленькі комахи або шматочки комах.

9. Чому ірисковий бурштин важко знайти?

Ірисковий бурштин є найчистішим видом балтійського бурштину. Майже весь бурштин збирають вручну, що збільшує вартість праці. Більше того, бурштин потрібно доставляти з його початкового місця, яке, у випадку з ірисковим бурштином, знаходиться аж з Північної Європи.

Його важко знайти через рідкісне забарвлення. Ірисковий бурштин дуже схожий на яєчний жовток, з кольорами від білого до яскраво-жовтого. Рідко можна зустріти такі яскраві кольори, оскільки більшість балтійського бурштину, який збирають вздовж Балтійського моря, мають кремово-жовтий або золотистий відтінок. 

Чим насиченіший колір, тим дорожчий, тому що насиченіші кольори походять від підвищеного окислення, що означає старіші шматочки бурштину. 

Цікавий факт: білі сорти ірискового бурштину становлять менше 2% усього бурштину, видобутого у світі.

10. Як розпізнати підробку бурштину?

Якщо ви інвестували в ювелірний виріб з бурштину, ви можете легко перевірити його законність, провівши дорогий і складний тест на склад і переконавшись, що в ньому міститься бурштинова кислота. Або ви можете скористатися кількома дуже простими та веселими тестами вдома.

Подивись на нього.

По-перше, подивіться на нього. Візуальний огляд — один із найпростіших способів виявити шматок підробленого балтійського бурштину.

Законний бурштин зазвичай має бульбашки повітря. Це частина історії, і коли сік стікає по дереву, він може збирати комах або лусочки з деревної кори та рослин, а також бульбашки повітря. Отже, коли ви підносите шматок бурштину до світла, ви повинні побачити природні недоліки.

Потримай його. 

Тримайте його в руці. Ви повинні підозріло ставитися до продавця, який не дозволяє вам тримати бурштинові прикраси. 

Оскільки він походить із деревної смоли, справжній балтійський бурштин має трохи липкий відтінок, а не гладке скло від інших намистин. Він дещо теплий на дотик, на відміну від холодних дорогоцінних каменів, і на дотик дуже легкий. Більшість людей дивуються, наскільки він легкий.

Потріть його. 

Це звучить дивніше, ніж є. 

Справжній бурштин має електростатичні властивості, тобто може утримувати заряд. Подумайте про це як про човгання по килиму в шкарпетках. Якщо загорнути бурштинові прикраси в тканину, потерти їх приблизно 45 секунд і потримати біля волосся, воно повинно підняти волосся. 

Киньте його у воду. 

Бурштин унікальний тим, що він плаває в солоній воді, але тоне в прісній. Якщо можете, киньте свій бурштин у ємність із солоною водою. Фальшивий бурштин потоне. 


Відгуків: 0


Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
Погано           Добре